Handelshøyskolen BI arrangerer 7. juni 2012 The Finn Øien Lecture for inviterte gjester fra næringsliv, politikk og øvrig samfunnsliv.

Guest lecture at BI: Professor Pankaj Ghemawat.

Finn Øien Lecture er starten på en ny årlig tradisjon på BI der vi vil invitere noen av verdens fremste akademikere innen business-fag til å holde forelesning for spesielt inviterte gjester fra næringsliv, politikk og øvrig samfunnsliv.

Sammen med viktige samarbeidspartnere i det norske samfunnet ønsker vi å bli inspirert av noen av dem som er med å sette den internasjonale agendaen, ikke bare innen forskningsfronten, men også i praksisfeltet.

Finn Øien Lecture 2012 holdes av professor Pankaj Ghemawat ved IESE Business School i Barcelona, Spania. Ghemawat  ble nylig kåret til en av verdens 50 mest innflytelsesrike tenkere innenfor business- og næringslivsrelaterte fag. I sin tid ble han utnevnt til tidenes yngste professor ved Harvard Business School.

Forelesningen bærer sitt navn etter Finn Øien, BIs grunnlegger. Han var en fremsynt entreprenør som i 1943 etablerte BI, som siden har utviklet seg til å bli en av Europas største handelshøyskoler.

Kontaktperson:

Audun Farbrot, fagsjef forskningskommunikasjon ved BI.
E-post:
Telefon: 46 41 02 30

 

Del denne siden: