15 doktorgrader på 15 sider

Handelshøyskolen BI utgir en brosjyre som presenterer resultater fra doktorgradsarbeider ved BI som er forsvart i 2008 og 2009. Ta kunnskapen i bruk!

Doktogradshefte 2008 og 2009.DOKTORGRADER FRA BI: Formidlingsartikler

Handelshøyskolen BI er opptatt av å formidle resultatene fra doktorgradsprosjektene slik at de kan anvendes i praksis i privat og offentlig virksomhet.

Derfor utgir vi publikasjonen ”Doktorgrader fra Handelshøyskolen BI 2008 og 2009” der vi presenterer hovedkonklusjoner i doktorgradsavhandlinger fra BI.

Ta kunnskapen i bruk:

Her kan du lese og laste ned publikasjonen: Doktorgrader fra BI 2008 og 2009.

Bestill ”Doktorgrader fra BI 2008 0g 2009”:

Du kan også bestille trykt eksemplar av publikasjon ved å sende navn og postadresse på E-post til

2009:

Erna S. Engebrethsen: Smartere valg av transport
Stein Bjørnstad: Innovasjon på dypt vann
Thomas Hoholm: Salma ved reisens slutt
Christian Heyerdahl-Larsen: Forskjellene som får børsen til å svinge
Leif-Magnus Jensen: De viktige mellomleddene
Andreas Brekke: Reiser mellom miljø og økonomi
Monica S. Johansen: Ulik ledelse på sykehusene
Mona K. Solvoll: Sporten styrker NRKs posisjon

2008:

Helene L. Colman: Uro kan være verdifullt
Fahad Awaleh: Samarbeid gir økt konkurransekraft
Dijana Tiplic: Universiteter i turbulente tider
Jan Merok Paulsen: Fra skolebenken til arbeidslivet
Pingying Zhang: Makt i styrerommet
Gunhild J. Ecklund: Da sentralbanken mistet sin uavhengighet
Øystein Strøm: Ansatte i styrene svekker lønnsomheten

Fakta om BIs forskerutdanning

Handelshøyskolen BI startet doktorgradsutdanning i egen regi i 1998. BIs doktorgradsprogram er i dag av de største i Norge innen det økonomisk-administrative fagområdet.

Doktorgradsutdanningen forbereder kandidatene til forsknings- og undervisningskarrierer, samt andre stillinger som krever forskningsanalytisk dyktighet. Normert studieforløp er fire år (som inkluderer ett pliktår) og leder frem til en doktorgradsavhandling som forsvares offentlig.

BI ønsker å få frem avhandlinger som får oppmerksomhet internasjonalt for sin kvalitet. Et mål er at uteksaminerte kandidater kan få ansettelse ved anerkjente utenlandske universiteter og høyskoler.

Doktorgradsprogrammet har 6 relaterte, men spesialiserte retninger:
• Economics
• Finance
• Innovation and Entrepreneurship
• Marketing
• Leadership and Organization
• Strategic Management

Du kan lese mer om de enkelte programmene på nettsidene.

Det er ved utgangen av 2009 avlagt 62 avhandlinger ved Handelshøyskolen BI siden 2000. I de kommende årene er det forventet at antall disputaser vil være om lag 10 i året.

Send gjerne dine spørsmål og kommentarer til denne artikkelen på E-post til

Del denne siden: