Norefjell-gruppen: Internasjonalt forskningsnettverk for forskning om atferdsmessige sider ved styrearbeid. Det arrangeres et workshop i begynnelsen av januar hvert år med ca 20-25 forskere. Disse er blitt arrangert i:
- Norefjell 2004
- Norefjell 2005
- Hafjell 2006
- Hafjell 2007
- Catell di Sangro 2008
- Valtellina 2009
- Norefjell 2010
- Norefjell 2011
- Norefjell 2012
- Norefjell 2013
Norefjellgruppens arbeid er dokumentert blant annet i Morten Huse (red) 2009: The Value Creating Board: Corporate Governance and Organisational Behaviour. Gruppen består i dag av ca 50-60 aktive forskere.
European Corporate Governance Group: Nettverk av etablerte professorer fra ledende Europeiske universitet som søker å fremme en management orientert corporate governance tilnærming med vektlegging av strategi og organisasjonsatferd. Gruppen har årlige møter ved ett av medlemsuniversitetene i tillegg til møter ved ulike forskningskonferanser. Medlemmer er:
- Joan Enric Ricart, IESE, Barcelona
- Pierre-Yves Gomez, EM Lyon
- Winfried Ruigrok, St. Gallen
- Hans van Ees, Universitetet i Groningen
- Alessandro Zattoni og Giuseppe Airoldi, Bocconi, Milano
- Axel van Werder, Tekniske Universitetet i Berlin
- Sibel Yamak, Galatasaray Universitet, Istanbul
- Morten Huse, Handelshøyskolen BI
Gruppen har blant annet vært en støttespiller for Corporate Governance divisjonen (SIG) ved European Academy of Management.
European Academy of Management (EURAM) www.euram-online.org. Er et internasjonalt europeisk basert fellesskap fellesskap av mennesker som ønsker å utvikle og fremme kunnskap om management relaterte temaer. Organisasjonen har sin administrasjon i Brussel i tilknytning til European Institute for Advanced Studies in Management (EIASM). EURAM er inndelt i 11 Special Interest Groups (SIG), hvorav Corporate Governance er en.
EURAM har en årlig hovedkonferanse. Den første var i Barcelona i 2001. I 2010 fant den sted i Roma ved Tor Vergata Universitetet. Da var det ca 1300 deltakere - stort sett management professorer og forskere. I 2006 ble EURAMs årskonferanse avholdt ved Handelshøyskolen BI. Den kommende konferansen finner sted ved Estonian Business School i Tallinn 1-3 juni 2011. EURAM har i dag nært samarbeid med andre organisasjoner som EFMD, EGOS og Academy of Management i USA. EURAM har sitt eget tidsskrift - European Management Review.
Morten Huse var president for EURAM 2010-2012.
Forskningsnettverk om kvinner i styrer. Med utgangspunkt i blant annet samarbeid med Catalyst www.catalyst.org og et forskningsprosjekt sammen med Innovasjon Norge er det under etablering et nettverk som forsker på kvinner i styrer. Norge har på dette temaet blitt som et internasjonalt forskningslaboratorium, og resultatene formidles til praksis og politikk nesten over hele verden. Det arrangeres årlige internasjonale forskningsworkshop: "Women on Board: Cruise Workshop"