FG-eksamen, kurs i prosjektering

FG-eksamen, kurs i prosjektering

Kurstilbudene og eksamenene avholdes for - og i samarbeid med Forsikringsselskapenes Godkjennelsesnevnd (FG).

Ett av flere krav til foretak som søker om FG-godkjennelse, er at foretaket skal ha minst en heltidsansatt person som har bestått FG-eksamen innen det aktuelle fagfelt.

BI Forsikring tilbyr følgende kurs i prosjektering:

 

Samtlige kurs er uten studiepoeng. For mer informasjon eventuelle samlinger i kurset, se kursbeskrivelsen til hvert av kursene ved å klikke på linkene over.

BI faser ut FG-eksamen for brann og sprinkler.

BI er i en omstillingsfase når det gjelder FG-kursene. Dette er ledd i BIs overordnede strategi. Etter planen vil høstens kurs være det siste ordinære kurs administrert av BI. Vi vet ikke ennå om det settes opp et kurs til høsten 2012.  Det vil uansett settes opp kontinuasjonseksamen to semestre, antagelig høst og vår. Når ny kursarrangør er på plass, vil informasjon foreligge på FGs og BIs hjemmesider. Vi oppfordrer derfor til å benytte høstens mulighet til å ta dette kurset eller eventuelt kontinuere.

For informasjon om høstens kurs - kontakt Kathrine Stenberg Dreyer  på e-post: eller telefon 46 41 02 73

 

Del denne siden: