Studenter som planlegger å ta en mastergrad på BI etter fullførte bachelorstudier på BI bør i enkelte tilfeller velge spesifikke valgkurs som forbereder deg på masterstudiene. På denne nettsiden finner du informasjon som gjør deg i stand til å gjøre smarte valg i forhold til videre studier på masternivå.
Disse oversiktene gjelder bachelor heltid (ikke for eksempel bachelor deltid og Bachelor of Management). Dersom du ikke finner programmet/graden din i oversiktene, vennligst kontakt studiekoordinator på ønsket masterprogram for å se på eventuelle muligheter.
Se her for en oversikt for dem som er ferdige på normert tid sommeren 2011 for opptak høsten 2011.
Listen er laget med utgangspunkt i normalstudieplaner for 2008-2011 og gjelder for studiestart 2011.
Vi tar forbehold om endringer, inkludert i fagsammensetninger og opptakskrav.
Se her for en oversikt for dem som er ferdige på normert tid sommeren 2012 for opptak høsten 2012.
Listen er laget med utgangspunkt i normalstudieplaner for 2009-2012 og gjelder for studiestart 2012.
Vi tar forbehold om endringer, inkludert i fagsammensetninger og opptakskrav.
NB! Alle oversiktene forutsetter at studiet er fullført på normert tid etter gjeldende studieplan.
Studenter som har vært i permisjon, brukt forlenget tid, vært på utveksling, utsatt kurs, fått innpasset kurs fra andre studiesteder osv vil i noen tilfeller måtte ta ekstrafag og bør ta kontakt med studiekoordinator for ønsket masterprogram.