- Det er flott at så mange internasjonale studenter ønsker å ta en økonomisk-administrativ utdannelse ved BI, sier rektor ved Handelshøyskolen BI, Tom Colbjørnsen.
- Handelshøyskolen BI har som mål å kombinere faglig tyngde og relevans på en måte som gjør at vi hevder oss blant de beste handelshøyskolene i Europa. Økningen i internasjonale studenter viser at vi er på rett vei.
Engelske masterstudier
Over 50 prosent av masterstudentene på Financial Economics er internasjonale. Studiet Business and Economics (siviløkonom) opplever også en økning i antall internasjonale studenter.
Sju av åtte masterstudier ved BI undervises på engelsk.
Den største gruppen av internasjonale studenter på masternivå kommer fra Kina.
I tillegg til fulltidsstudentene er det i høst 93 innvekslingsstudenter til BI på masternivå, der 91 er internasjonale. De største gruppene her kommer fra Frankrike (24), Italia (16) og Tyskland (11).