Studenter som skal begynne på 2. eller 3. året i et Bachelorstudium skal velge kurs/fordypning for høst 2011.

Hvilke valgmuligheter har jeg ?
Alt om valgkurs/fordypning finner du i studiehåndboken for 2011-2012 som publiseres i siste halvdel av juni. Her vil du finne fullstendige kursbeskrivelser for alle kursene. Studer disse nøye slik at du er godt forberedt når du skal gjøre valget ditt.
Hvilke kurs du kan velge kommer an på hvilket årstrinn, studium og studiested du går på. I tillegg vil det ikke være mulig å velge valgkurs som kolliderer med en eksamen i et obligatorisk kurs. Både timeplan og eksamensplan vil foreligge (både for obligatoriske kurs og valgbare kurs) når du skal gjøre ditt endelige valg i sommer. Oversikt over BI Bergen sine valgkurs/fordypninger finner du nederst på denne siden.
Når skal det velges ?
Fra 10. juli til 20. juli på Banner Student Web skal du legge inn ønsker for hvilket valgkurs/fordypning du vil ha.
Hvordan velge ?
Du vil få muligheten til å legge inn 3 prioriterte ønsker. Dersom det er konkurranse om plassene på de kursene som du ønsker, vil du bli rangert ut fra antall studiepoeng og karakterer som er oppnådd til og med høstsemesteret 2010. I tilfelle du ikke får 1. valget ditt er det derfor veldig viktig å legge inn alle prioritetene.
Tildeling av valgkurs ?
Du vil få beskjed primo august om hvilket valgkurs/fordypning du blir tildelt.
Hva skjer om du ikke velger ?
Dersom du ikke legger inn valgkursønsker i perioden fra 10. juli til 20. juli på Banner StudentWeb, kan vi ikke garantere at du får plass på valgkurs/fordypning høsten 2011.
Skal alle velge ?
Det kommer an på hvilket årstrinn og studieum du går på.Studenter som bytter linje må følge den innpassningen de har fått.

Oversikt over høstens valgkurs/fordypninger ved BI Bergen
| BST1612 |
Anvendt makro |
Fordypning* |
| BST9742 |
Bedriftsutvikling for SMB |
Fordypning |
| BST1410 |
Human Resource Management |
Fordypning |
| BST2531 |
Prosjektledelse |
Fordypning |
| BST3202 |
Salgsledelse og personlig salg |
Fordypning |
| BST9502 |
Øk.styring og investeringsanalyse |
Fordypning |
| BØK3531 |
Finansregnskap og regnskapsanalyse |
|
| BØK3632 |
Finansiell styring |
|
| ELE3701 |
Innovation and Entrepreneurship |
|
| ELE3707 |
Sosiale medier |
|
| ELE3714 |
Personalledelse |
|
| JUR3420 |
Forretningsjus |
|
| JUR3430 |
Markedsrett |
|
| MET2910 |
Matematikk for økonomer |
|
| MRK3400 |
Kulturforståelse |
|
| MRK3510 |
Markedskommunikasjon |
|
| MRK3544 |
Politisk økonomi |
|
| MRK3560 |
Massepåvirkning |
|
| MRK3621 |
Tjenestemarkedsføring og kundelojalitet |
|
| RLS3580 |
Bærekraftig reiseliv |
|
| SPÅ2901 |
"Business Communication in English - Written Intercultural and Ethical Awareness" |
|
| SPÅ2902 |
"Business Communication in English - Oral Effective Presentations and Negotiations" |
|
| SPÅ2931 |
"Kommunikasjon for næringslivet - Spansk skriftlig" |
|
| VHL3554 |
Prisstrategi |
|
| ELE3637 |
Internship** |
|
* Fordypning, bare et valg for 3.årstrinn
**Egen søknadsprosedyre
Språkvalg
Studenter på 2.året HSØA,HSMI og HSIM skal ha språk skal gjennomføre sitt språkvalg på BSW 10.juli -20.juli, sammen med valg av valgkurs. Det er ikke mulig å få engelsk gruppene (i alt 9 grupper) tidfestet på BSW.
Studenter på 2.året HSØAsom velger engelsk fordeles på følgende grupper;
| Tid |
Tirsdag |
Onsdag |
Torsdag |
| 08.15-11.00 |
Grupppe 8/valgkurs |
|
Gruppe 4 |
| 11.15-14.00 |
Gruppe 9 |
|
Gruppe 5 |
| 14.15-17.00 |
|
Gruppe 3 |
|
Studenter på 2.året HSMI/IM som velger engelsk fordeles på følgende grupper;
| Tid |
Onsdag |
Torsdag |
Fredag |
| 08.15-11.00 |
Gruppe 1 |
|
Gruppe 7 |
| 11.15-14.00 |
Gruppe 2 |
|
|
| 14.00-17.00 |
|
Gruppe 6 |
|
Du vil få beskjed primo august om hvilket språkgruppe du blir tildelt.