Førstelektor Gillian Warner-Søderholm ved BI har fått en europeisk forskningspris for sin doktorgradsstudie av kulturforskjeller blant ledere fra ulike deler av Norge

PRISBELØNT FORSKNING: Forretningskultur og verdier
Førstelektor Gillian Warner-Søderholm ved BI er tildelt en pris for fremragende artikkel (distinguished paper)  i 2011-utgaven av en europeisk konkurranse om beste kortversjon av doktorgradsarbeider forsvart i 2011.

Konkurransen ble arrangert av European Doctoral Programmes Association in Management and Business Administration (EDAMBA). 

Warner-Søderholm har i sitt doktorgradsarbeid ved Henley Business School ved Reading University intervjuet 710 ledere fra hele Norge for å identifisere forskjeller i forretningskultur og kommunikasjon mellom ledere fra ulike deler av landet. Hun har også sammenlignet norske ledere med ledere fra Sverige, Danmark, Finland, England og USA.

EM i business
Warner-Søderholm får prisen for å gi et vesentlig bidrag til ny kunnskap innen business- og ledelsesfagene. Det legges vekt på høy kvalitet i metode og forskningsdesign. Juryen som vurderer bidragene er særlig opptatt av at vinnerarbeidene skal være relevant for næringslivet. Warner-Søderholm berømmes også for å presentere sin forskning på en forståelig måte.

Vil du vite mer?
En lengre versjon av artikkelen er i dag publisert på BIs forskningssider. Les mer her

Del denne siden: