Hver dag møter vi problemer på jobben som må løses. Fra små hverdagslige problemer til igangsetting av prosesser for å utvikle nye ideer. Måten man angriper disse utfordringene på er avgjørende for om man skal lykkes. Sentralt i dette er måten vi tenker. Høyskolelektor Morten Erichsen ved BI Trondheim vil presentere en del teknikker som bidrar til at man tenker annerledes. Denne formen for kreativ problemløsning kan brukes både individuelt og i grupper.
Foredraget er basert på hans tid i reklamebyrå samt hans erfaring med slike prosesser i etter- og videreutdanningsmarkedet.
Alle kloke tanker har allerede vært tenkt tusenvis av ganger, men for å gjøre dem til vår virkelige eiendom, må vi nøye tenke dem igjen, til de slår fast rot i vår egen erfaring, Goethe
Program:
08:00-08:30: Registrering - en enkel frokost - nettverksbygging
08:30-09:30: Foredrag, Morten Erichsen, BI
Praktisk informasjon
Tid: Fredag 11.juni kl 08:00-09:30
Sted: BI Trondheim sine lokaler på Pirsenteret
Arrangementet er gratis.
Påmelding
VELKOMMEN!