Videreutdanning 7,5 stp
HR og personalledelse
Dette kurset gir deg en innføring i viktige prinsipper og oppgaver innen moderne personalledelse, og vil gjøre deg i stand til å se utviklingsmuligheter for organisasjonen som helhet og den enkelte medarbeider.
Hva lærer du?
- Kunnskap om hvordan HR og personalledelse best kan påvirke organisasjonens resultater, og hvordan planlegge, utforme og implementere HR-aktiviteter på best mulig måte.
- Bli mer bevisst på din rolle som personalleder og/eller HR-ansvarlig og på hvordan HR og ledelse best kan påvirke organisatoriske resultater.
- Innsikt i og forståelse av relevante lover og avtaleverk.
Hvorfor velge dette kurset?
Målet med kurset er at du skal bli mer bevisst din egen lederstil og se ditt potensial som leder. Etter kurset skal du være bedre rustet til å utvikle organisasjonen din og medarbeiderne dine.
Forelesere
-
Tommy Nordang
Tommy har bred erfaring fra både offentlige og private virksomheter. Han har vært stipendiat i Forsvaret, seniorrådgiver i statlige organisasjoner, og HR-fagsjef.
-
Julianne Habberstad er førstelektor ved Institutt for rettsvitenskap og styring ved Handelshøyskolen BI.
-
Mads, førsteamanuensis ved Institutt for ledelse og organisasjon i Bergen, er prisvinnende foreleser utdannet psykolog fra UiB med doktorgrad fra NHH.
-
Ingeborg Tveit
Ingeborg Tveit Kjosavik er jurist og arbeidsrettsadvokat og har omfattende praktisk erfaring med samspillet mellom jus og HR-faget. Ingeborg har vært gjesteforeleser i arbeidsrett på BI siden 2021. Hun underviser også jevnlig for ledere, HR-rådgivere og verneombud i andre fora. Ingeborg Tveit underviser på kurset HR og personalledelse i Bergen våren 2027.
-
Robert Helland-Olsen
Robert har cand. oecon.-utdanning fra UiO og mer enn 30 års erfaring fra privat, offentlig og frivillig sektor. Han har arbeidet med strategi, ledelse, organisasjonsutvikling og endringsprosjekter og er flere ganger blitt kåret til årets foreleser.
-
Terje Bergem er høyskolelektor ved Institutt for rettsvitenskap og styring på BI, campus Trondheim.
Hvem passer dette kurset for?
Dette kurset passer for deg som jobber innen HR – eller som ønsker å gjøre det i fremtiden. Kurset vil gjøre deg i stand til å ta i bruk viktige prinsipper og oppgaver i din utøvelse av HR og personalledelse. Du får også innsikt i relevante lover og avtaleverk.
Forventet tidsbruk
Kurset er lagt opp slik at det kan kombineres med jobb og familie. Du må likevel sette av tid til undervisning, lesing av pensum, eksamensforberedelser og eksamen.
I Oslo, Bergen og Stavanger omfatter de fysiske samlingene fire hele arbeidsdager. I Stavanger kommer to webinarer i tillegg.
Hvor mye tid du trenger til selvstudier, varierer. Dette arbeidet kan du i stor grad organisere slik at det passer hverdagen din.
Ta kurset alene eller som del av en grad
Kurset kan gjennomføres enkeltvis eller inngå som del av den samlingsbaserte varianten av Grunnutdanning i ledelse.
Kurset gir 7,5 studiepoeng og kan inngå i en Bachelor in Management. Du kan dermed ta flere kurs senere og bygge videre mot en bachelorgrad.
Har du høyere utdanning fra tidligere, kan du finne ut om det kan godkjennes som en del av graden her.
Studieavgift
Videreutdanning 7,5 stp
HR og personalledelse
Studieavgift
Videreutdanning 7,5 stp
HR og personalledelse
Studieavgiften faktureres per semester og justeres årlig i takt med prisutviklingen. Den dekker deltakelse i forelesninger og ordinær eksamensavgift.
Utgifter til pensum, undervisningsmateriell, studieturer og reise/opphold ved samlinger kommer i tillegg.
Stipender og finansiering
Kurset kvalifiserer til støtte fra Lånekassen.
Opptakskrav
-
Generell studiekompetanse
-
Er du 25 år eller eldre i opptaksåret, kan du også søke på bakgrunn av realkompetanse.