Ledelse og organisasjonspsykologi
Dette studiet gir deg et solid utgangspunkt for en karriere innen strategisk human resource management, konsulentvirksomhet, og utvikling av individer og organisasjoner.
- Engelsk
- Heltid
- Oslo, Bergen
- Studiestart: august 2024
BI praktiserer vanligvis løpende opptak frem til studiestart, men opptaket til Master i ledelse og organisasjonspsykologi ved Campus Bergen (1. år) er stengt for nye søkere.
Hvorfor studere ledelse og organisasjonspsykologi?
Dagens bedrifter må rekruttere, beholde, utvikle, og belønne sine ansatte, i tillegg til å gi dem et arbeidsmiljø hvor de kan yte sitt beste. Strategisk planlegging av arbeidsstyrken øker en bedrifts verdiskapning, og gjør det mulig for bedrifter og organisasjoner å nå målene de setter seg.
Masterprogrammet i ledelse og organisasjonspsykologi gir deg kunnskapen du trenger for å implementere og lede slike prosesser innad i organisasjoner, og dermed bidra til å øke effektiviteten.
Handelshøyskolen BI er en stiftelse og opptaksprosessen håndteres ikke av Samordna opptak. Det er derfor mulig å søke om studieplass til våre masterstudier på heltid etter 1. mars